Воркшоп у парку Культури, організований Інститутом Міста і Парком Культури, де Urbanideas були туторами, тривав десять днів літа 2015 року. Кілька команд архітекторів, ландшфатних дизайнерів та управлінців парку активно займалися напрацюванням ідей для розвитку парку. Хочемо поділитися найцікавішими ідеями з воркшопу: #1 виявити русла і місця витоків занедбаних джерел, яких достатньо на території парку і надати їм нового життя: впорядкувати місця витікання і унаочнити їх русла; #2 створити кращі можливості комунікації через парк – зручні пандуси для роверистів та людей з з обмеженими можливостями, #3 додати більше атрактивності у функціонування парку – створити парк розваг для дітей з можливістю скелелазання, канатоходіння та іншим помірним екстремалом; #4 організувати гірку для з’їжджання в парку для дорослих; #5 створити літній театр та амфітеатр на місц існуючого та старих закинутих конструкцій.

А також деталі, які запам’яталися зі спілкування з SES-експертом Зігфрідом Бранденфельсом, ландшафтним архітектором зі стажем, що перебував у Львові на запрошення Urbanides: 1. джерела – найбільше багатство парку, які не можна занедбувати, а варто використовувати, наприклад, для дитячих майданчиків, бо це найкраще,що може бути для малюків: бабранина у м’якому піску з водою, тим паче, чистою. 2. про дитячі майданчики – ми не маємо вибирати обладнання за каталогом, а найперше думати про природнійсть, використовувати якомога більше природніх матеріалів і підтримувати зв’язок із довкіллям: тому пісок, дерева, вода, природні схили, потічки, містки і звісно ж приладдя для бавлення, але дерев’яне, а не пластмасове мають бути в дитячому середовищі. 3. важливим є не лише проектування, а й догляд, бо як би гарно ми не запроектували, але не продумавши як це все експлуатуватиметься і чи вистачить коштів на цьому етапі, ми все втратимо.

Ще ми довідалися про дуже практичні речі: як, наприклад, розпізнавати малопомітні для недосвідченого ока зсуви ґрунту за формою росту стовбурів дерев, а також за якими породами дерев можна з’ясувати, чи ґрунти добре насичені водами, або які дерева почуваються не дуже в нашому кліматі, а які – прекрасно.

11811548_952380404803353_2058699203219913789_n

[:uk]Завантажити файли[:en]Download files