Концепція громадського прострору перед кінотеатром Довженка. Архітектурний конкурс. 2місце.

Громадський простір центру Сихова, що розташовується перед КОЦ ім.Довженка є найбільшою площею у місті Львові і разом із тим є переважно зеленимпростором.

Мипрагнули створити якомога більш гуманну міську площу — плазу, наповненувеликими травниками і затінком дерев, свіжістю води пішохідного фонтану,затишними майданчиками, призначеними для активного і спокійного відпочинкурізних мешканців Сихова.

Нашимнайбільшим втручанням у вже давно сформований простір центру Сихова сталотрасування додаткових шляхів для людей, врахувавши стежки, якими люди звиклиходити нащодень. Це робить його більш зручним і людино-орієнтованим. Цейгромадський простір, периметр якого складає біля 600 м є великим навіть длятакого житлового масиву як Сихів, тому пересікання його зручними пішохіднимишляхами є дуже важливим.

Такожпереосмислення цього великого і дещо монотонного громадського просторуспонукало нас до нової концепції відкритого простору, наповненого різнимифункціями — різними способами використання цього простору. Ми хотіли, щоб тутприжилися різні активності, що проявилося у появі таких елементів: пішохіднийфонтан що дає можлтивість інтерактивного спілкування з водою, обрамленавеликими деревами пікнік-зона, місце для дерев’яної сцени для танців, співі таіншої творчості місцевої молоді і не лише її, спортивна вело- і скейт- зона длястарших (12-6 років) і молодших (6-12) відвідувачів.

Функціональнезонування громадського простору передбачає не лише зелену рекреацію, а й двавідкриті простори: площу перед КОЦ ім. Довженка з можливістю проводитимистецькі виставки, освітні заходи під відкритим небом, з дизайнерськими меблями,що характеризуватимуть цей простір як новаторський і стануть його емблемою, зпішохідним фонтаном, що даватиме відчуття свіжості і яскраві враженнямешканцям. А також меншу площу — перед будівлею спортивного комплексу, щопровадитиме далі до спортивної зони і зони активного відпочинку.

Простірповинен залишатися вільним і проглядуваним, крізь нього люди безперешкоднопроходитимуть, ідучи до своїх домівок, або зупинятимуться, приваблені йогоактивностями.

Водафонтану перед КОЦ ім. Довженка слугуватиме дзеркалом, в якому вінвідбиватиметься, головний акцент цього простору.

Символамионовленого громадського простору стане невелике накриття у формі увігнутогосвітловідбивного овоїда, що служить накриттям від сонця на площі, а такожсихівською фішкою, що приваблюватиме відвідати цей громадський простір гостейміста з центру Львова.

Площазамощена великими сірими плитами, розграфленими більш темними смугами, щопідкреслюють її масштаб і співмірність з мікрорайоном, а також чіткупланувальну структуру, яку ми залишили.

[:uk]Завантажити файли[:en]Download files