Воркшоп із реорганізації рекреаційних зон прибережних територій у Сергіївці відбувався у вересні 2016 року у смт Сергіївка, на узбережжі Чорного моря. Організатори: ОДАБА (Одеса), головний архітектор смт Сергіївка, архітектори Urbanideas були туторами. Воркшоп об’єднав учасників із Дніпра, Києва, Одеси, Львова. Шість команд архітекорів і управлінців проектами створили шість унікальних проектів, що повинні надихнути місцеву владу до дій.

#1. Ідея проекту у відродженні занедбаної пішохідної алеї, загубленої у хащах містечка, через її тематичне наповнення, збільшення діапазону соціальної комунікації та створення позитивних сценаріїв рекреації. Основні цілі проекту: відновлення значення центральної алеї в структурі поселення, зацікавлення різних вікових груп населення і відпочивальників, створення однаково зручних умов для маломобільного населення. Цього можна досягнути через функціональне збагачення території, реконструкцію занедбаних зелених насаджень та відновлення їх значення, нове використання закинутих будівель, збагачення алеї новими ландшафтними засобами, безбар’єрність простору. а також проектом передбачено програму заходів для круглорічного використання алеї містянами і відпочивальниками. Куратори: Тетяна Румілець (Одеса), Валентин Шароватов (Львів, Urbanideas). Учасники: Євген Чернат, Ганна Чернат, Надія Кищенко, Євгенія Лихачева (Одеса), Оксана Бончик, Василь Гуменяк (Львів), Аліна Міхальченко, Анатолій Петренко (Дніпро), Ірина Пахар (Харків).

Світлина від Urbanideas.

#2 Ціллю проекту є створення органічного середовища з максимальним збереженням існуючого зеленого масиву. А також: змінити звичне сприйняття лінійного простору і розвиток особистості. Основою концепції розвитку парку є цикличність природи і людини. Проектні рішення спрямовані на збереження зелених насаджень, логічне завершення алеї оглядовим майданчиком, влаштування різнорівневих переходів, пішохідного моста, ознакування центральної осі алеї парку, формування безбар’єрного середовища, розмежування велосипедних і пішохідних потоків. Куратори: Тетяна Румілець (Одеса), Валентин Шароватов (Львів, Urbanideas). Учасники: Христина Муха, Давид Піщєв, Кіріл Цуман, Олександ Колодін, Альона Сидоренко, Анна Вигуляр, Юлія Голуб, Юрій Усков.

Світлина від Urbanideas.
 #3. Третій проект із шести проектів, що створювалися в рамках воркшопу з реорганізації рекреаційних зон прибережних територій у Сергіївці, присвячений короткостроковим заходам із ревіталізації моста, довжиною в один кілометр, що веде із суходолу, через лиман на косу до моря. Цілі проекту: багатофункціональність, безбар’єрність, комфортність, міст як арт-об’єкт, безпека. Сопособи рішення: модульність і мобільність, влаштування пандусів, велодоріжок, пішохідних шляхів, облаштування зон відпочинку, використання енергоефективних установок для сонцезахисту і вітрозахисту, влаштування анімованих поручнів, біонічних пергол, додання тривожних кнопок. У вхідній зоні влаштовується паркінг для автомобілів, велопаркінг і велопрокат, інфоцентр для туристів, передбачено можливість спуску до води, пірс для човнів і вітрильників, додаються елементи благоустрою, такі як лавки, урни для сміття, влаштовуються зелені зони для короткого перепочинку. Друга вхідна зона з боку коси і моря передбачає влаштування площі з оглядовим майданчиком, що піднімається на один рівень над косою, парковки для велосипедів і електрокарів, влаштування затінених місць для відпочинку. У короткострокових заходах важливе місце посідають елементи для сидіння, доступу до води і огляду лиману, а також сонцезахисні конструкції – все те, що можна реаоізувати впродовж першого року реконструкції. Команда проекту: Глєб Левченко, Олександр Яненко, Талліса Балабан, Марина Марсуленко, Сергій Вітальєвич, Катерина Рибенчук, Катерина Миронова. Тутори: Тетяна Румилець, Нікіта Бєлокопитов. Світлина від Urbanideas.

 #4. Четвертий проект присвячений довгостроковим заходам з ревіталізації моста. Пріоритети проекту: функціональність, безпека і естетичність, які досягаються з допомогою розширення мосту в певних місцях, додаванням нових функцій і впорядкуванням існуючих, розділенням транспортних потоків на швидкі і повільні і забезпечення їхнього зручного і цікавого перебігу, створення впізнаваного архітектурного образу, озеленення і сонцезахист. Куратори: Тетяна Румилець, Нікіта Бєлокопитов. Учасники команди: Любов Титаренко, Анастасія Татаренко, Наталія Гавеля, Євгеній Мартиненко, Аліна Дядькіна, Олександр Малкович, Галина Сіма, Володимир Торган.
Світлина від Urbanideas. 
 #5. П’ятий проект присвячений короткостроковим заходам з ревіталізації коси. Коса є цікавим природним утворенням, що не має чітких меж (ширина коси змінюється від 50 до 100 м), а також не може забудовуватися капітальними будівлями і спорудами. Тому проект пропонує за короткий час і мінімальними засобами облаштувати косу для комфортного користування мешканцями та відпочивальниками із довколишніх санаторіїв. Це досягається через збереження існуючого “духу місця” – природних елементів ландшафту, зелених насаджень, використання екологічних локальних матеріалів. Також вагома частка відвідувачів пляжу є маломобільними і старшими людьми, тому проект передбачає створення зручних доріжок, спусків до води, диференціацію доріжок на пішохідні і велосипедні. Проект передбачає розширення часу використання коси до всесезонного, через влаштування вітрозахисних конструкцій, дерев’яних палуб для споглядання моря, спортивної зони. Крім того, у проекті розроблено айдентику для коси, яка популяризуватиме її як обє’кт рекреації. Тутори: Тетяна Румилець, Оксана Юрчишин. Команда проекту: Robert Mytrychko, Marichka Rybenchuk, Дар’я Карпенко, Даниїл Ольховик, Ірина Мерилова, Аліна Близнюк, Руслан Жарук, Тетяна Таранець.
Світлина від Urbanideas.
#6. Шостий проект присвячений довгостроковим заходам з ревіталізації коси. Переваги коси: гарні краєвиди, двосторонні пляжі, відсутність автомобілів і природній ландшафт. Серед проблем: відсутність благоустрою, неправомірна забудова, сміття і недоступність для людей з особливими потребами. Тому основні цілі проекту: збереження існуючого природного ландшафту через засоби з укріплення коси, збереження існуючої привабливості природи, краєвидів, атмосфери, через мінімальні втручання, облаштування зручних доріжок і підходів до моря, внесення нових функціональних атракторів, роззосереджених по косі з метою поркащення функціональності пляжу і роззосередження відпочивальників на більшій протяжності коси. Тутори: Оксана Юрчишин, Тетяна Румилець. Команда проекту: Олег Агафонов, Маргарита Ведерникова, Марк Дунай, Сергій Макуховський, Тетяна Морозова, Інна Христофорова, Владислава Шевченко, Аркадій Шупляков.
Світлина від Urbanideas.
 
 
[:uk]Завантажити файли[:en]Download files