У 2015 році воркшоп з ревіталізації відбувався на площі Святого Теодора, у середньовічному середмісті Львова, куди не завжди доходять ноги туристів. Все починалося з екскурсії, яка перетворилася в захоплюючу лекцію, далі відбувалася професійна дискусія, де обговорювалися архітектурні, містобудівні, історичні, археологічні та адміністративно-організаційні блоки питань. Потім ми виготовляли меблі, самі їх проектували, вирізали, скручували і малювали (покрили захистом із кольорованої на оливково-зелений терасної олії) – усе з допомогою чудових місцевих дітей-заступників волонтерів, без яких ми би ніколи не справилися у всього лиш два дні!
Спілкування з мешканцями на площі св. Теодора у нас розпочалося з “наїзду” мешканців на соціальну кав’ярню, тобто ми мусили стартувати з нашим соціологічним опитуванням мешканців саме з такої бурхливої дискусії, крику й гаму і ще до того ж претензіями щодо зіпсутих травників і розпивання пива, словом, все то було більше схоже на “розборки на районі”, ані ж на дискусію, спілкування і інші культурні способи обміну думками. Але наш бонус був в тому, що ми відразу отримали велике зібрання мешканців в одному місці, ще плюс їхнє бажання висловитися і бути почутими. Тобто ми в момент назбирали перелік проблем і перелік побажань і потреб, від яких ми відштовхнулися у своїй роботі. Роль кав’ярні в тому всьому була величезна – вона стала основним фактором того всього соціального збурення, яке ми застали на площі. Думаю, що людям корисно час від часу переходити через такі потрясіння, хоч би для того, щоб усвідомити, що їм важливо в тому просторі і за що вони готові боротися. І теж є корисно, коли відбувається щось нове, навіть якщо воно сприймається категорично негативно. З цього можна робити висновки надалі і коли вдруге з’являтиметься щось нове, то і люди будуть вже підготовані до таких появ, і ті, хто це влаштовує, матимуть попередній досвід і зможуть набити менше гуль. Соціальна кав’ярня дуже сильно відобразилася на функціонуванні простору площі св. Теодора, вона стала сильним активатором і точкою тяжіння, думаю, це буде особливо відчутно, коли її не стане і простір спорожніє – мешканці зможуть порівняти, чи все-таки було краще з нею, чи без. З того, які разючі зміни відбулися з площею з появою на ній Майстерні міста разом зі всіма подіями, що вона вмістила та соціального кафе, ми зробили висновки, що тут дуже бракувало культурної і мистецької складової, а також туристичної привабливості. І якщо їх внести на цю площу, то середовище проживання стане якіснішим, привабливішим, зовсім не втрачаючи своєї комфортності, яку воно може мати. Тому однією з пропозицій, напрацьованих на воркшопі, стало проведення тут мистецьких виставок, культурних заходів, це можуть бути інсталяції сучасного мистецтва, кіно під відкритим небом (порожня стіна міленіума!), відкриті лекції на тему історії, архітектури чи мистецтва, можна говорити про національності, що тут мешкали, словом, багато всього! Також ті вакантні приміщення, що є в партерах можна би було віддавати в користування майстерням, галереям, культурним організаціям, освітнім закладам чи для туристичних чи ком’юніті центрів. Також цієї площі бракує на туристичних маршрутах Львова, а це було б дуже цікаво, пройтися, скажімо, маршрутом найдавніших церков міста і потрапити на площу св. Теодора і знайти місце, де колись стояла церква св. Теодора.
Ми раді були співпрацювати з учасниками воркшопу: Уляна Янішевська, Ореста Яницька, Наталя Матвіїшин, Валентин Шароватов (архітектори, Львів), Богдан Прохасько (архітектор-будівельник-майстер-на-всі-руки, Львів), Аліса Панова (дизайнер, Львів), Олександра Нарижна, Олександр Шарко, Дар’я Кузнецова, Сергій Козлов (архітектори і містобудівники, Харків, ГО Міські Реформи/ Городские Реформы). Велике ДЯКУЮ! за участь у професійній дискусії: Управлінню охорони історичної спадщини, п. Лілії Онищенко-Швець (за неймовірні вміння керувати розбурханим натовпом!) і п. Ярині Кузицькій, районному архітектору Галицького району п. Юрію Верхолі, представнику Транспортного управління, Управлінню розвитку, п. Олександрі Сладковій, а також п. Олегові Шміду (за прогресивні ідеї з опішохіднення міста!). Ще окреме велике ДЯКУЮ! п. Мар’яні Приймі за чудесну лекцію про архітектуру площі св. Теодора і глибокий екскурс в її історію. А також колективне ДЯКУЮ! мешканцям і перехожим, що долучилися своїми порадами та побажаннями! Привіт усім волонтерам і їх помічникам на Майстерні Міста! Дякуємо Майстернi Міста / Майстерня Міста / Urban Workshop , Urban Project, GIZ Lviv за все! А Перша Львівська Медіатека‘ці за терпіння!
 

DSC02723ВВВ 

 КАРТИ2 

КАРТИ1 

проблеми2 проблеми1 проблеми 3 люди3 люди2 люди 1анал 3 анал 2 анал 1 

5 4 3 2 1

чячя 

віз1 

rndr

АИСЩМУК 

Uchasnyky-vorkshopu 

[:uk]Завантажити файли[:en]Download files